Teatr Nomina Rosae

Teatr Nomina Rosae

Łącząc fascynację historią i pięknem dawnej kultury Fundacja powołała także Teatr Nomina Rosae, który przygotowuje i realizuje spektakle oraz widowiska oparte na arcydziełach polskiej literatury średniowiecza, renesansu i baroku, a także na dawnych tekstach literackich i poetyckich roztaczając przed widzami czar minionych epok. Jest to jedyny tego typu teatr w Polsce.

Teatr przygotowuje spektakle na zamówienie miast, muzeów i instytucji kulturalnych, nierzadko związane z ważnymi historycznymi rocznicami. Do tej pory zrealizowaliśmy ponad 10 widowisk, które miały swoje premiery m.in. na zamku w Malborku, na zamku w Rynie (w trakcie Festiwalu Kultury Średniowiecznej), w Barbakanie w Krakowie, w muzeum w Lewoczy (Słowacja), a także w Starym Sączu (festiwal Muzyki Dawnej) i Krakowie (Festiwal „Na skrzyżowaniu kultur”). Współpracujemy z zespołami muzyki dawnej oraz baletem dworskim Sotto le Stelle, a także krakowską szkołą aktorską SPOT.

Przygotowujemy zarówno duże widowiska jak i kameralne inscenizacje.

W sprawie zamówienia i rezerwacji spektakli prosimy o kontakt pod nr +48 603 062 247, +48 509 141 840 lub mailowo na adres teatr@nomina.pl

Skip to content