Dom historii

Dom Historii

To  swego  rodzaju  „muzeum”  Fundacji.  Otworzyliśmy  je w 2015 r. w budynkach parafii ewangelicko-augsburskiej w Nowym Sączu, będących częścią zabytkowego zespołu pofranciszkańskiego – jednego z najstarszych kompleksów architektonicznych miasta.

„Dom Historii” to przestrzeń, w której spotkanie z historią to zarówno nauka, jak i przyjemność. Tutaj organizujemy wystawy czasowe, spektakle, wykłady i warsztaty. Do tej pory  zaprezentowaliśmy  tu  kilka ekspozycji, m.in.  „Dawnej  Mody Czar” i „Zimowe Baśnie” – przygotowaną specjalnie z myślą o najmłodszych widzach – oraz ekspozycję „Codzienność pod okupacją. Nowy Sącz 1939–1945”, która stanowiła poruszającą opowieść o losach mieszkańców miasta podczas strasznej niemieckiej okupacji, a także wystawy „Ocalone z pożogi” i „Mody

Do Domu Historii zapraszamy również na wykłady i spotkania organizowane w ramach działań Sądeckiego Sztetlu, na cykl wykładów „Historie Sądeckie”, na nominowe spotkania z poezją i na inne wydarzenia, o których będziemy informować tutaj, na naszej stronie w serwisie Facebook i przez nasz Newsletter!

Wspieraj Dom Historii!

Dom Historii powstał i funkcjonuje dzięki wsparciu większych i mniejszych darczyńców – Ty też możesz nam pomóc!

Skip to content