O wystawach

O wystawach

Organizacja wystaw jest jedną z form prowadzonej przez nas działalności na rzecz popularyzacji wiedzy historycznej. Oferujemy wystawy z opracowanym programem ekspozycji, tematycznie spójne, o dużych walorach estetycznych i edukacyjnych.

Przygotowujemy bogate i ciekawe opisy ubiorów, a także krótkie charakterystyki wybranych zagadnień związanych z pokazywanymi obiektami, które pomagają umieścić je we właściwym kontekście historycznym. Opracowujemy programy wystaw na specjalne życzenie klientów. Proponujemy także programy artystyczne i odczyty w ramach uroczystego otwarcia wystawy, lub w trakcie jej trwania. Programy przez nas przygotowywane są tematycznie związane z ekspozycją, mają na celu rozpowszechnianie i wzbogacanie wiedzy o historii i kulturze dawnej.

Zachęcamy Państwa do pokazania u siebie naszych wystaw ubiorów. Prezentowane w Polsce i za granicą cieszą się nieodmiennie dużym zainteresowaniem, a ich uroczyste otwarcie gromadzą wielu uczestników. Oprócz tego opracowujemy i organizujemy również wystawy dotyczące lokalnej historii i poświęcone konkretnym zjawiskom lub osobom.

Skip to content