Fundacja

 Zapraszamy do niezwykłej podróży w światy historii, wyobraźni i piękna wraz z Fundacją Nomina Rosae Ogród Kultury Dawnej.

Odkrywamy i przybliżamy bogactwo polskiej historii i kultury – w tym celu od lat tworzymy unikatowe programy edukacyjne i artystyczne, łączące przekaz wiedzy historycznej z urzekającą oprawą artystyczną. Współpracujemy z muzeami, instytucjami kultury, pracownikami naukowymi oraz artystami w Polsce i za granicą.
W ramach Fundacji działa Pracownia Rekonstrukcji Ubiorów Historycznych i Kostiumów oraz wyjątkowy w Polsce teatr historyczny.
Prowadzimy działalność naukową, edukacyjną i artystyczną poprzez m.in. wyjątkowe programy Labirynt Historii, Sądecki Sztetl i Złote Popołudnie, a także wykłady, warsztaty, wystawy oraz różnorodne wydarzenia.
Zapraszamy do zapoznania się z nasza bogatą ofertą.
Rozwijając naszą misję, dzięki wsparciu stałych darczyńców tworzymy obecnie wyjątkowy program Jagiellonowie”. Budujemy także Instytut Badań nad Ubiorem Polskim nastawiony na pracę badawczą i promocję kultury polskiej.
Dzięki hojnemu wsparciu darczyńców możemy rozwijać i tworzyć nowe wydarzenia – przyłączcie się Państwo do nas i zadbajmy wspólnie o rozkwit ogrodu naszej historii i kultury!

Skip to content